نوشته های رضا حسین بر
درباره وبلاگ


مینویسم تا محلی برای زدودن افکارم باشد.خوب یا بد فکر است دیگر!!!!

مدیر وبلاگ : رضا حسین بر
نویسندگان
دوشنبه 7 فروردین 1396 :: نویسنده : رضا حسین بر
من مست چنان ساقی را امشب فریب دهم که هرچه می در کف دارد از او بستانم و همه را به سلامتی خود واقعی ام درجا بنوشم و آتشی را روشن کنم که خرمن ها بسوزاند، چنان مست هوشیار شوم که خود کاذب را به باد فراموشی سپرم و هر آنچه به احترامش تاکنون نکردم همه یکجا انجام دهم. چنان عربده کنان در کوچه های سکوت این شهر فریاد آورم که همگی از خواب غفلت آشفته حال بیدار شوند، فاش گویم دیوانگی ام را برای همگان عیان کنم، چه عالمیست مستی... هیچ قیدی و بندی نمی شناسد. تمام هستی ام را به خمره ای از می به بیع دهم، آبرویم را در کف دستم نهاده و در رهن مستی گزارم، من دروغینم را نابود و خود واقعی ام را نمایان کنم، دیگر روزگارم ملول شده است از بس خود را در پشت دروغ پنهان کرده ام، نخواهم غل و زنجیر و اسارت در بند دیگری، من،من مستی است نه آن که کرده ام.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
قرائت فراموش‌شده از دین به نام اتحاد از شکل‌گیری نخستین پایگاه مسلمین بیش از چهارده سده در حال گذر است، در گستره‌ی فراخ این تاریخ نهال اسلام از شکل نحیف اولین به درختی فربه مبدل شده است که درون خود انواع اندیشه و ایده را جای‌داده است که همگی دعوی اسلام و درد خود را درد دین می‌دانند و هرکدام از آن‌ها سعی بر تعریف اسلام ناب کرده‌اند؛ از مذاهب فقهی تا کلامی، عرفان و فلسفه و... از متأخرین این خوانش ها از اسلام قرائت داعشیان از آن است که اسلام را دچار بحران هویت می‌دیدند و راه‌حلی که برای برون‌رفت از این مشکل ارائه کردند تغییر نوع حکومت به خلیفه‌گری بود و تنها راه رسیدن به شکوه گذشته را برپایی حکومت خلیفه می‌دانستند و برای رسیدن به آن، چه ظلم‌هایی که بر مردم روا داشتند و هر آن‌کس که از فرمان بیعت خلیفه سرپیچی می‌کرد او را به بردگی می‌بردند یا جان او را می‌ستاندند، اما شاهد آن هستیم که این پروژه هم اقبال عمومی نداشت و مردم مسلمان دل در گروی آن نگذاشتند، بلکه از اعمال و رفتار داعشیان تبری جستند و حتی جان خود را برای برچیده شدن سیطره این تکفیری‌های خون‌خوار فدا کردند، تنها راه برون‌رفت از این مهلکه اتحاد و همبستگی بین مسلمین که ارزش‌های مشترک فراوان دارند می‌باشد و تا زمانی که این اصل فراموش‌شده‌ی قرآن وسنت و سیره‌ی اصحاب و اهل‌بیت در میان مسلمین بازنگردد و همچنان کشورهای اسلامی به جنگ‌افروزی در منطقه بپردازند و خون کودکان و زنان را با سلاح‌های غربی‌ها به زمین بریزند، این وضع تأسف‌بار ادامه پیدا خواهد کرد و سود آن را کمپانی‌های تولید سلاح که در کشورهای غربی هستند می‌برند، این کشتارها جز منفعت برای تجار سلاح ندارد. دل آدمی به درد می‌آید وقتی‌که صحنه‌های خون‌آلود مسلمانان را می‌بیند و این درد زمانی بیشتر می‌شود که قاتل آن‌ها بازهم مدعی اسلام است. ظفر و پیروزی زمانی از آن مسلمانان است که خود را مسلمان بدانند و فرقه‌گرایی و مذهب گرایی در درجات پایین‌تر قرار بگیرند. اگر مسلمانان به ندای اصلی اسلام که قتل یک انسان را مساوی با قتل تمامی بشریت می‌داند گوش فرا می‌دادند هرگز این‌گونه رفتارها از آنان سر نمی‌زد. به امید روزی که وحدت مسلمین دغدغه اندیشمندان اسلام قرار گیرد و منفعت شخصی خود را فدای مصلحت مسلمین کنند....نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 6 فروردین 1396 :: نویسنده : رضا حسین بر
نئو تکفیری‌ها تا چندی پیش تکفیر از اعمال خاصه فقها و جز وظایف این صنف از دین‌داران بود، کسانی که مدت‌ها به یادگیری علوم دینی می‌پردازند تا به درجه مفتی گری در فقه برسند. تکفیر و مرتد خواندن شخصی بسیار سخت و اثبات آن در فقه بسیار دشوار می‌باشد و فقها تماماً به این امور آشناهستند که گاها آنها نیز دچار کج فهمی های از آیات و روایات در مبحث تکفیر میشوند،که جنگ های مذهبی کنونی ناشی از آن است به همین علت فتوای کفر اشخاص را به‌آسانی صادر نمی‌کنند که مبادا به‌اشتباه شخص مسلمی را کافر نخوانند چون عقوبت سنگینی در انتظار تکفیر کنندگان شخص مسلمان وجود دارد . اما گویی چارت تکفیر که قبلاتوسط مفتیان صادر می‌شد دچار تنزل شده و این امر نیز به طلبه‌هایی که دو روز بیش نیست که وارد حوزه های اهل سنت شده‌اند محول شده و آنان نیز می‌توانند فتوای کفر آدمیان را از دهان نامبارک خویش صادر کنند.گویی این اشخاص باهدف کم کردن آمار مسلمانان وارد حوزه شده اند..این اشخاص با خود پنداشته اند که مفتیان کار خویش را به‌خوبی انجام نمی‌دهند و وظیفه انسانی و اسلامی خویش دانسته که وارد عمل شود و حرکتی آنارشیستی علیه مفتیان که وظیفه خویش(تکفیر) را به باد فراموشی سپرده‌اند به آنان گوشزد کنند.در این دوره از تاریخ اسلام موج تکفیری‌ها شدیداً رو به افزایش است و هر کس وناکسی ردای فقاهت را به‌آسانی به تن کرده وبه تکفیر دیگران می‌پردازند....نوع مطلب :
برچسب ها : تکفیر، وحدت، افراط، بنیادگرایی،
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic